Polska Szkola w Dublinie

Polska Szkola w Irlandii

Międzyklasowy Turniej Karnawałowy

CZY ŚWIECI SŁOŃCE, CZY PADA DESZCZ 

Z NAMI WESOŁO MOŻESZ BAWIĆ SIĘ!

 

 

 

Wspaniałą tradycją naszej szkoły stały się coroczne bale i zabawy karnawałowe.  W tym roku klasy starsze brały udział w Międzyklasowym Turnieju Karnawałowym, którego hasłem przewodnim były „Pogodowe wariacje”. W wyniku losowania klasy przyjęły różne nazwy. W sportowej rywalizacji brały więc udział „Deszczowe krople” (klasa IVA), „Trąby powietrzne” (klasa IVB), „Słońca” (klasa V), „Tęcze” (klasa VI), Kule śniegowe” (klasa VII) oraz „Błyskawice” (gimnazjum). Z tą tematyką wiązały się również konkurencje, w których uczestniczyli tego dnia nasi uczniowie. Mieli oni okazję sprawdzić się między innymi w rzucaniu kulą śniegową do przerębla, sztafecie z soplami lodu, odbijaniu piłki plażowej, skakaniu przez tęczę czy w wyścigu w parach ze słońcem. Dużo było śmiechu i radości, panowała wspaniała atmosfera. Zabawie towarzyszył głośny doping uczniów. Najwięcej emocji wzbudziła ostatnia konkurencja, która polegała na jak najsprawniejszym wykonaniu peleryny przeciwdeszczowej. Uczniowie mogli korzystać z gazet, bibuły, folii aluminiowej, taśmy klejącej oraz własnej wyobraźni. Pani dyrektor Małgorzata Rosek miała nie lada zadanie-musiała bowiem wskazać, która klasa poradziła sobie najlepiej. Jako jury niezastąpieni okazali się również pani Irena oraz pan Tomasz, za co im bardzo dziękujemy. Nasi uczniowie podeszli do turnieju z ogromnym zaangażowaniem i dzielnie walczyli o każdy punkcik. W pierwszej grupie (klasa IVA, IVB oraz V) najlepsza okazała się „Drużyna słońc”, czyli nasi pięciokoliści. W drugiej grupie (klasa VI, VII oraz gimnazjum) najlepsze okazały się „Tęcze", czyli szóstoklasiści. W nagrodę obie klasy otrzymały zwolnienie z pracy domowej, z którego mogą skorzystać w sobotę, 10 lutego. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!

W turnieju karnawałowym nie mogło zabraknąć kotylionów wykonanych samodzielnie przez naszych uczniów. One również były oceniane, a ich autorzy nagradzani. Wszystkie były piękne! Kotyliony, które zwróciły szczególną uwagę naszego jury, wykonali: Barłomiej Cichorczyk, Natalia Ryan, Weronika Zielińska, Adrianna Białęcka, Aleksandra Osipiuk oraz Adrian Szydło. Mieli oni wielką satysfakcję, ponieważ mogli dorzucić po jednym punkcie swojej klasie. Otrzymali ponadto bilet zwalniający z zadania domowego (mogą go wykorzystać w wybranym przez siebie dniu) oraz słodki upominek.

Turniej zakończył się w przyjaznej atmosferze i duchu sportowej rywalizacji. Uśmiechnięci i zadowoleni uczniowie udali się wraz z wychowawcami do swoich klas, gdzie czekała na nich słodka niespodzianka.

Do zobaczenia za rok!!!

 

Włącz Polskę ORPEG Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej Semper Polonia