Polska Szkola w Dublinie

Polska Szkola w Irlandii

Klasa 1b - Poznajemy Unię Europejską

Uczniowie klasy 1b poznawali na zajęciach co, to jest Unia Europejska. Na początku wysłuchali uważnie krótkiego opowiadania a następnie wyjaśniali, co to jest Unia i po co ją stworzono. Następnie dowiedzieliśmy się, jakie kraje są członkami Unii Europejskiej. Uczniowie odszukiwali na mapie najważniejsze państwa europejskie a następnie odszukiwali w atlasach pozostałe państwa członkowskie. Ważnym zadaniem dla dzieci w grupach,   było dopasowywanie państwa do jego stolicy. Uczniowie musieli tu wykazać się umiejętnością odszukiwania informacji w książce i atlasie. Wymienialiśmy najsłynniejsze miejsca i dania z poszczególnych państw. Dzieci oglądały ilustracje przedstawiające flagę i maskotkę Unii oraz wysłuchały fragmentu hymnu.  Kolejnym zadaniem było dopasowywanie flagi i nazwy kraju a następnie narysowanie wybranej flagi w zeszycie. To był pracowity dzień a dzieci wykazały się wiedzą i umiejętnościami.

Włącz Polskę ORPEG Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej Semper Polonia