Polska Szkola w Dublinie

Polska Szkola w Irlandii

OWOCOWO-WARZYWNY ZAWRÓT GŁOWY PIERWSZOKLASISTÓW

Zdrowie i dobra kondycja jest niezwykle ważnym elementem naszego życia. Bez niego nie możliwa byłaby większość codziennych naszych aktywności.
Dlatego właśnie podczas sobotnich zajęć uczniowie klas pierwszych wzięli pod lupę temat zdrowia i różne aspekty z nim zawiązane. Rozważania na temat zdrowia rozpoczęliśmy od próby odpowiedzenia na pytanie: „Co powinniśmy robić, aby być zdrowym”?. Uczniowie bardzo szybko doszli do stwierdzenia, iż wpływ na nasz zdrowie ma bardzo wiele czynników. I tak wspólnie opracowaliśmy mapę mentalną zdrowia na, której zamieściliśmy wszystko co naszym zdaniem wpływa na jego stan. A mianowicie: zdrowe odżywianie, sen, aktywność fizyczna, higiena osobista, picie wody.
Podczas zajęć uczniowie przedstawiali przygotowane przez siebie plakaty na temat wylosowanego warzywa lub owocu. Pierwszoklasiści podeszli do zadania bardzo profesjonalnie i z dużym zaangażowaniem. Na plakatach oprócz informacji o wartościach odżywczych warzyw i owoców, uczniowie zamieścili zagadki oraz różne ciekawostki na ich temat. W klasach zrobiło się bardzo kolorowo, bowiem niektórzy uczniowie dostosowali swój dnia do kolorystyki wybranych warzyw i owoców. W naszych salach powstały kąciki warzywno-owocowe, gdzie uczniowie mogli dotknąć, powąchać, a nawet skosztować mniej znane im jarzyny i owoce. Na zakończenie uczniowie w grupach rozwiązywali krzyżówki, układali zdania z rozsypanki wyrazowej oraz grali w kalambury. 
 

Włącz Polskę ORPEG Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej Semper Polonia