Wielkanoc 2019

Cukrowy baranek ma złociste różki

Pilnuje pisanek na łączce z rzeżuszki

A gdy nikt nie patrzy, chorągiewką buja

I cichutko beczy święte „Alleluja”!

13.04.2019 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Jak co roku w przygotowaniach wzięli uczniowie z różnych klas, wspólnie wprowadzając nas w czas radosnego świętowania Zmartwychwstania Pańskiego.

Zaprezentowane w części pierwszej Misterium Męki Pańskiej, przygotowali uczniowie z klas 3a, 4, 5, 6, 7 i 8 pod kierownictwem pani Beaty Wanic. Postać anioła odegrała Julia, uczennica klasy 3a. W rolę Jezusa wcielił się Nikodem z klasy 7, a narratorkami były Ania i Ola z klasy 8. Nad oprawą muzyczną czuwał pan Jan Mielewczyk.

W drugiej części wystąpiły klasy 0a i 0b, prowadzone przez panią Olgę Załęską i panią Ewelinę Mazur. Uczniowie recytując wiersze i śpiewając piosenkę, przybliżyli nam wielkanocne tradycje. Nie zabrakło świątecznego zajączka, kolorowych pisanek, baranka, oraz śmigusowo-dyngusowego polewania wodą.

Wszystkim aktorom gratulujemy występu i serdecznie dziękujemy!