Polska Szkola w Dublinie

Polska Szkola w Irlandii

Plastuś w klasie 1a

W sobotę 21 października klasę 1A odwiedził niezwykły gość. Była to maskotka Plastusia, bohatera książki Marii Kownackiej „Plastusiowypamiętnik”. Na początku zajęć uczniowie musieli odgadywać nazwy przyborów szkolnych, tych dzisiejszych oraz tych z czasów gdy do szkołychodzili ich rodzice. Wspólnymi siłami odkryliśmy sylwetkę Plastusia,a z fragmentu książki dowiedzieliśmy się jak powstał ludzik z plastelinyoraz jak miała na imię jego właścicielka.

W dalszej części zajęć uczniowie mieli za zadanie wyciąć i „ubrać” swojego Plastusia oraz wkleić go do zeszytu. Dzieci miały dużo radości zrozwiązywaniem zadań związanych z lekturą oraz poznaniem sylwetki autorki lektury Marii Kownackiej.

Pierwszaki były tak zachwycone postacią Plastusia, że tuż po zajęciach zniknęły wszystkie egzemplarze książki z naszej szkolnej biblioteki. A w ramach niespodzianki uczniowie obejrzeli ekranizację lektury i mogli usłyszeć jak sam bohater opowiada o swoich niecodziennych przygodach.

Serdecznie zapraszamy do bliższego zapoznania z lekturą „Plastusiowy pamiętnik”. Jak mówią pierwszoklasiści to słodki i bardzo sympatyczny malutki przyjaciel dzieci w każdym wieku.

Włącz Polskę ORPEG Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej Semper Polonia