Szkolny konkurs recytatorski „Brzechwałeczki” - „Podróże małe i duże”

W minioną sobotę 7 marca 2020 r. po raz kolejny uczniowie szkoły PAK zmierzyli się w konkursie recytatorskim. To już dziewiąta edycja konkursu „Brzechwałeczki”, tym razem pod tytułem „Podróże małe i duże.” Było to nie lada wyzwanie zwłaszcza dla uczniów, którzy najpierw musieli przygotować wiersz związany z podróżami, pięknie nauczyć się go wyrecytować, a potem w klasowych eliminacjach pokazać się z jak najlepszej strony. Do konkursu przystąpiło 12 najlepszych.

Zanim jednak to nastąpiło nasi nauczyciele jak zwykle przygotowali niespodziankę. W zeszłych edycjach rwali już rzepkę, szli na wesele do Biedronki, odwiedzili Tydzień i jego dzieci, no i spotkali się z Kaczką Dziwaczką… Tego, co przygotowali tym razem, nikt się nie spodziewał. Pod wodzą pani Mirosławy Lewandowskiej- Nowakowskiej piratki- pasjonatki, czyli Monika, Asia, Weronika, Kornelia, Edyta, Margarita, Ewelina i Karolina, wyskoczyły na scenę i opowiedziały o swoim planie zakopania skarbu. Na szczęście miały one dobre serca i podzieliły się czekoladowym złotem z uczniami.

Zmagania konkursowe odbyły się na bardzo wysokim poziomie i komisja w składzie: Grzegorz Sala – Konsul Generalny RP w Dublinie,

Katarzyna Sudak – Polskie Radio WNET w Dublinie, Izabela Pełka – przedstawiciel rodziców, Sławomir Norberczak – dziennikarz ,miała do podjęcia bardzo trudną decyzję. Oto zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych:

Ellen Farrelly kl. 1a „Wiewiórka i bóbr”

Antoni Nieznalski kl. 2b „Paryż”

Bartosz Łącki kl. 5 „Po wakacjach”

Weronika Zielińska kl. 6 „Bagaż”.

Wszyscy uczestnicy otrzymali wyróżnienia i nagrody ufundowane przez Ambasadę RP w Dublinie- za co serdecznie dziękujemy. Na scenie mogliśmy zobaczyć: Huberta Ragnoli kl.0a, Kirę Zabłocką kl. 0b, Oliwię Lonczak kl.1b, Klaudię Mrozik kl. 2a, Sophie Farrelly kl.3a, Barbarę Jarzębińską kl. 3b, Zuzannę Laskowską kl. 4 oraz Carę Haremzę kl. 7.

Oczywiście nie zabrakło nagrody publiczności. W tym roku zwyciężyli Weronika Zielińska oraz Bartosz Łącki, którzy otrzymali kuferki z czekoladowymi monetami.

Bardzo serdecznie dziękujemy gościom za przybycie oraz tym, którzy kolejny raz pomogli w przygotowaniu tej wspaniałej uroczystości. Zachęcamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w kolejnej wyjątkowej dziesiątej edycji naszego konkursu, który odbędzie się już za rok.