Polska Szkola w Dublinie

Polska Szkola w Irlandii

Niezwykłe wynalazki Leonarda da Vinci

Leonardo da Vinci włoski malarz i teoretyk sztuki, rzeźbiarz, architekt, uczony i myśliciel epoki renesansu, wszechstronny i genialny artysta który urodził się wiosną 1452 roku w miasteczku Vinci, niedaleko Florencji. Na zajęciach lekcyjnych we wszystkich klasach zapoznaliśmy się z biografią oraz dokonaniami tej znaczącej postaci. Dzieła Leonarda da Vinci to nie tylko Mona Lisa, Ostatnia Wieczerza czy Dama z Gronostajem. Poza arcydziełami sztuki renesansowy geniusz zostawił coś jeszcze: liczne projekty urządzeń, które z różnych względów wyprzedzały technologicznie swoją epokę do których możemy zaliczyć maszyny latające, roboty, konstrukcje napędzane wodą, katapulty, maszyny oblężnicze , projekty mostów i wiele innych. Uczniowie zmierzyli się z konstrukcją mostu według Leonarda da Vinci oraz sprawdzili jego solidność i wytrzymałość.

Włącz Polskę ORPEG Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej Semper Polonia