Polska Szkola w Dublinie

Polska Szkola w Irlandii

 • POLSKA AKADEMIA WIEDZY W DUBLINIE im. A.MICKIEWICZA

  O'CONNELL SECONDARY SCHOOL
  North Richmond Street, Dublin 1
  www.szkolapak.com
  0872 55 99 18
 • DRODZY RODZICE !

  PRZED PAŃSTWEM WYBÓR SZKOŁY POLONIJNEJ DLA DZIECKA.

  Zachęcamy do wyboru Polskiej Akademii Wiedzy w Dublinie.
  Dzięki wykwalifikowanej kadrze pedagogicznej Wasze dzieci będą
  - poszerzać zakres przyswajanego języka o słownictwo, frazeologie oraz konstrukcje gramatyczne
  - poznawać w ciekawej formie literaturę, historię, geografię i kulturę polską
  - lepiej rozumieć kraj pochodzenia rodziców
  - przygotować się do matury z języka polskiego
  - skorzystać z szerokiej oferty bibliotecznej szkoły
  - uczęszczać na zajęcia z logopedą
 • OFERTA SZKOŁY

  Zajęcia obowiązkowe od godz. 9.00 do 13.15

  - przedszkole dla 3 – 4 latków
  - oddział przedszkolny dla 5 – 6 latków
  - edukacja wczesnoszkolna dla klas 1-3
  - nauczanie przedmiotowe dla klas 4 – 8 oraz liceum
  - przygotowanie do matury z języka polskiego

  Zajęcia dodatkowe od godz.13.20 do 15.00

  - koło plastyczne
  - koło sportowe
  - zajęcia chemiczno – fizyczne
  - język angielski dla rodziców
  - ZUMBA dla dzieci i rodziców ( zajęcia dopłacane przez rodziców)
  - klub LEGO (zajęcia dopłacane przez rodziców)
 • Organizujemy uroczystości, akademie, konkursy szkolne i polonijne.

 • Uczniowie wraz z nauczycielami redagują gazetkę szkolną.

 • Nasi uczniowie wyjeżdżają do Polski na obozy organizowane przez SENAT RP koordynowane przez Stowarzyszenie WSPÓLNOTA POLSKA

 • Odwiedzamy też zaprzyjażnioną szkołę w Płońsku oraz gościmy w Irlandii uczniów i nauczycieli tej szkoły

 • ZACHĘCAMY PAŃSTWA DO ODWIEDZENIA NASZEJ

  STRONY WWW.SZKOLAPAK.COM

  ORAZ FACEBOOK

  ZAPRASZAMY !!!

INSTYTUT PAMIĘCI NARODOWEJ  w Polskiej Akademii Wiedzy w Dublinie

W przeddzień 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Polską Akademię Wiedzy w Dublinie odwiedzili goście z Instytutu Pamięci Narodowej- naczelnik Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Gdańsku pan Krzysztof Drażba oraz pan Daniel Sieczkowski. Ich przyjazd stał się możliwy dzięki pani dr Bożenie Cierlik- wykładowczyni z University College Cork.

Panowie przeprowadzili bardzo ciekawe warsztaty, które w atrakcyjny sposób przybliżyły naszym uczniom historię Polski. Klasy 4- 7 poznały między innymi interesujące fakty na temat polskiego lotnictwa w czasie II wojny światowej, a następnie uzupełniły swoją historyczną wiedzę, grając w planszowe gry edukacyjne „Znaj znak” i „Polak Mały”. Uczniowie klasy 8 oraz licealiści przyjrzeli się natomiast bliżej śledztwu katyńskiemu.

Po zajęciach w Polskiej Akademii Wiedzy goście z IPN-u wraz z panią dyrektor Małgorzatą Rosek udali się na spotkanie z polonią w Polskim Ośrodku Społeczno- Kulturalnym w Dublinie, gdzie wygłosili prelekcję pod tytułem „Różniło ich wiele- połączyła walka o Niepodległą”. Na koniec w Polskim Klubie Myśli Patriotycznej w Navan odbył się niezwykle interesujący wykład- „Ojcowie Niepodległości”.

 

Serdecznie dziękujemy trenerom z IPN-u, że podzielili się z nami swoją wiedzą i że dzięki nim mogliśmy poznać polską historię w nieco inny sposób. Mamy nadzieję, że w przyszłości uda się nam jeszcze wspólnie zorganizować takie spotkania i warsztaty.

Włącz Polskę ORPEG Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej Semper Polonia