Polska Szkola w Dublinie

Polska Szkola w Irlandii

Przedszkole "B" - PAN LISTONOSZ

Co to za miły pan
z torbą wypchaną chodzi sam?
Roznosi listy i telegramy,
na które wszyscy bardzo czekamy?

Odpowiedź przedszkolaków była oczywiście jednoznaczna. To pan listonosz! Z okazji Światowego Dnia Poczty i Znaczka Pocztowego, a także Dnia Listonosza, które obchodzono w październiku, ostatnia sobota upłynęła nam w klimacie pocztowym. Dzieci zapoznały się z pracą listonosza i niezwykłym miejscem – pocztą. Omówiliśmy strój listonosza i jego główne atrybuty, którymi przedszkolaki były bardzo zainteresowane. Najwięcej jednak emocji wywołała zabawa w wysyłanie listów, w której ćwiczyliśmy rozpoznawanie i nazywanie figur podstawowych.  Za pomocą ilustracji poznaliśmy „drogę listu” i ustaliliśmy prawidłową kolejność wydarzeń.  A potem była zabawa w listonosza, podczas której rozbrzmiewały słowa piosenki: „Kto dziś list dostanie, ten ma za zadanie w listonosza zmienić, rolą się zamienić”. Każdy chciał zostać listonoszem- móc choć na chwilę włożyć czapkę, potrzymać wielką torbę i co najważniejsze:  wręczyć komuś list. Tego dnia nie mogło zabraknąć stemplowania. Nasze ziemniaczane stemple długo nie czekały na swoją kolej. Wystarczyło zamoczyć pieczątki w farbie i już tylko odbijać.

Tak zakończyliśmy nasze ostatnie październikowe spotkanie. Już w sobotę wkroczymy w nowy miesiąc, który otworzy przed nami nowe wyzwania i nowe możliwości.

Pozdrawiamy z przedszkola „B”- pani Ewelina

Włącz Polskę ORPEG Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej Semper Polonia