Polska Szkola w Dublinie

Polska Szkola w Irlandii

Przedszkole "B" - SZAL PANI JESIENI

Lato wygasiło już swoje kolory, a za oknem króluje jesień. W minioną sobotę do naszego przedszkola również wiatr przywiał barwne liście. Naszych przedszkolaków przywitał gość specjalny - Pani Jesień, która  opowiedziała dzieciom „Bajkę o jesiennym szalu”. Było rachowanie, dodawanie, odejmowanie i przeliczanie. Bajka zainspirowała nas to stworzenia własnego jesiennego szala. Nawlekając kolorowe listki na sznureczek, przewlekając przez dziurki raz z dołu, raz z góry, wykonaliśmy przepiękne szale. Przedszkolaki z przyjemnością je zakładały, a podczas tańca wirujących listków szale okazały się wspaniałą dekoracją. Improwizacja ruchowa do piosenki „Kolorowe listki” tak się spodobała przedszkolakom, że powtarzaliśmy ją kilkakrotnie na życzenie.

Gdzie przykleić listek, aby powstał lis? Nie trzeba było długo się zastanawiać. Wystarczył duży liść klonu, dwa mniejsze i tak powstał lisek Chytrusek - psotnik, który rozrzucił szal pani Jesieni.

Na zakończenie porządkując nasze liście, utworzyliśmy zbiory, segregując je według  wielkości, koloru i kształtu.

Ciekawe, co jeszcze przyniesie nam pani Jesień? Zapraszamy już w sobotę na kolejną jesienną przygodę.

Pozdrawiamy z przedszkola „B”- pani Ewelina.

Włącz Polskę ORPEG Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej Semper Polonia