Woda. Klasa 0a

O tym, ze woda jest niezbędną do życie, wie chyba każdy, ale co robić by nam jej nie zabrakło i by była czysta?
Opowiedź jest prosta. Nie zanieczyszczać jej i nie marnować. Pytacie jak? Już śpieszymy z odpowiedzią. Uczniowie naszej klasy zmierzyli się z zadaniem wykonania plakatów na temat oszczędzania wody i prądu, stosowanie się do ich rad pomoże w niemarnowaniu obu z nich. A co jeśli chodzi o czystość wody? Nad tym też się zastanawialiśmy wykonaując dwa doświadczenia pokazujące jak ważnym jest, by o nią dbać. W pierwszym sprawdziliśmy jak wygląda sytuacja ryb i innych zwierząt wodnych, które na co dzień zmagają się z zanieczyszczeniami trafiającymi do wody, a w drugim- zbudowaliśmy i sprawdziliśmy jak działa prosty filtr. Przedstawiamy efekty naszej pracy.