5 klasa podróżuje ze Stasiem i Nel

W sobotę udaliśmy się w podróż po osiemnastowiecznej Afryce oczami głównych bohaterów lektury "W pustyni i w puszczy". Wszyscy przeczytali obowiązkowe cztery rozdziały i obejrzeli przynajmniej jedną ekranizację tej powieści. Osoba, która przeczytała dobrowolnie całą książkę otrzymała w nagrodę ocenę celującą.

Rozmawialiśmy o naszych podróżach: tych mniejszych, większych i wymarzonych. Natępnie przybliżyliśmy sobie kontekst historyczny, kiedy powieść ta została napisana oraz dorobek jej autora: H. Sienkiewicza. Dzieci rozwiązały tematyczną krzyżówkę a potem szukały elementów baśniowych w tej powieści. Rozmawialiśmy również o stereotypach, a na koniec odbył się konkurs wiedzy o lekturze - wzięły w nim udział cztery drużyny, które dzielnie walczyły o wygraną. Zwyciężyła grupa prowadzona przez Bartka i osoby te otrzymały plusa do dziennika 🙂 Zadana praca domowa pozwoli dzieciom puścić wodze fantazji i między innymi napisać swoje propozycje rozdziałów do tej lektury.

Pozdrawiam, Edyta Frison