Turniej karnawałowy dla klas 4-8 i liceum „Witajcie w naszej bajce!”

Nie tak dawno temu (a dokładnie 15 lutego 2020 r.), za siedmioma mostami, za siedmioma uliczkami, w szacownych murach naszej szkoły odbył się coroczny turniej karnawałowy. Z odległych bajkowych krain przybyły znane wszystkim postacie: Pszczółka Maja, Smerfy, Królewna Śnieżka, Myszka Miki, Shrek i Czerwony Kapturek, które zaprosiły naszych uczniów do wspólnej zabawy.

W szranki stanęły najpierw trzy młodsze drużyny (czyli klasy 4, 5 i 6), a zaraz po nich przyszedł czas na starszych (czyli klasy 7, 8 i liceum). Uczestnicy musieli popisać się zdobytą dotąd wiedzą, znajomością muzyki oraz sprawnością fizyczną. Był na przykład test „Pinokio” (Prawda czy fałsz?) oraz „Quiz Ważniaka”, w którym pojawiły się pytania z języka polskiego, historii, geografii, matematyki, biologii i chemii. Nas uczniowie świetnie sobie tu poradzili i udowodnili tym samym, że czas spędzony na lekcjach nie poszedł na marne. Konkurencje muzyczne i taneczne (np. „Bajkowe przeboje” czy „Bal Kopciuszka”- taniec na gazecie) były niezwykłe między innymi dlatego, że muzyka grana była na żywo przez zaprzyjaźnionych z nami chłopców- Damiana Nowakowskiego, Tomasza Nowakowskiego i Mateusza Owsiankę. Serdecznie im za to dziękujemy! Najwięcej emocji dostarczyły jak zwykle zmagania sportowe, na przykład bieg ze „złotym jajkiem”  na łyżce czy „Gumisiowe zawody” ze skakanką w roli głównej.

Po podliczeniu punktów okazało się, że zwycięzcą turnieju w grupie młodszej została drużyna Smerfów i Królewny Śnieżki (czyli klasa 6), a w grupie starszej- drużyna Shreka (czyli liceum). Nagroda, czyli zwolnienie z pracy domowej na wybraną przez ucznia sobotę, z pewnością przyda się w natłoku szkolnych obowiązków. Nie były to jednak jedyne nagrody wręczone podczas tego turnieju. Piękne książki, podarowane nam przez Szkołę Podstawową nr 1 w Kamesznicy, trafiły w ręce tych, którzy wykonali najładniejsze ilustracje swoich ulubionych postaci bajkowych. A byli to: Ignacy Zabłocki kl.4, Nikola Nowacka kl.5, Emilia O’Brien kl. 6, Angelika Pankowska kl.7 i Wojciech Moćko kl. 8. Drobne upominki otrzymali również wszyscy ci, którzy postarali się tego dnia o bajkowe stroje.  Nie zabrakło też słodyczy dla każdego uczestnika turnieju.

Mamy nadzieję, że nasi uczniowie będą wspominać turniejowe zmagania długo i kojarzyć się one będą im tylko szczęśliwie.

I ja tam z nimi byłam,

i świetnie się bawiłam!