Minister Edukacji Narodowej- Anna Zalewska gościem Polskiej Akademii Wiedzy w Dublinie

W sobotę 30 września 2017 r. Polską Akademię Wiedzy odwiedziła Minister Edukacji Narodowej- pani Anna Zalewska. Towarzyszyli jej: pan Grzegorz Chorąży- zastępca dyrektora Departamentu Strategii i Współpracy Międzynarodowej, pani Anna Ostrowska- rzecznik prasowy MEN, pani senator Janina Sagatowska, pan senator Artur Warzocha, pani Hanna Gałązka- wiceprzewodnicząca Stowarzyszenia Wspólnota Polska, pan Ryszard Sarkowicz- ambasador RP w Irlandii, pan Łukasz Chimiak- I radca WK, pan Grzegorz Sala- konsul, kierownik WK w Dublinie, pani Katarzyna Kasperkiewicz- konsul, pani Marta Szutkowska- Kiszkiel- prezes Macierzy Szkolnej w Irlandii, pani Agnieszka Grochola- wiceprezes Macierzy Szkolnej w Irlandii.

            Pani Anna Zalewska przyjechała do Irlandii na zaproszenie Macierzy Szkolnej w związku z jubileuszem 5- lecia działalności. Celem tej wizyty było spotkanie ze środowiskiem oświatowym. Jednym z miejsc, które odwiedziła, była Polska Akademia Wiedzy, z czego jesteśmy bardzo dumni. Pani Minister rozmawiała z nauczycielami i rodzicami na temat działalności naszej szkoły i problemów, z jakimi borykają się szkoły polonijne. Spotkała się również z uczniami i nauczycielami w ich klasach. Towarzyszyła temu bardzo przyjazna i miła atmosfera. Pani Minister podarowała szkole prezent- tablicę multimedialną, a od pani senator Janiny Sagatowskiej dostaliśmy albumy i filmy edukacyjne.

            Gdy goście zwiedzali naszą szkołę, uczniowie klasy szóstej, siódmej i gimnazjum uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez panią Agnieszkę Rabiej z Uniwersytetu Jagiellońskiego- „Testowanie i ocenianie biegłości językowej”. Dzielnie rozwiązywali test, który miał im pokazać, jak dobrze znają już język polski. W trakcie zajęć do klasy przyszła pani Minister wraz z towarzyszącymi jej osobami. Była to okazja do obejrzenia zdjęć i wysłuchania opowieści naszych gimnazjalistów na temat ich pobytu na obozie w Ostródzie.

Cieszymy się ogromnie, że naszą szkołę odwiedzili tak znamienici goście. Dziękujemy im za prezenty, wszystkie miłe słowa i pochwały. Był to niezwykły dzień- pełen wrażeń i wzruszeń. Z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci.

Włącz Polskę ORPEG Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej Semper Polonia