Polska Szkola w Dublinie

Polska Szkola w Irlandii

Przedszkole - Co jeździ? Co lata? Co pływa?

Z takimi pytaniami nasze przedszkolaki zmagały się podczas sobotnich zajęć. Na początku naszego spotkania dzieci były świadkami „sprzeczki”, która miała miejsce w pokoju na półce z zabawkami.

„Kto najszybszy? Kto najważniejszy?” – o to sprzeczały się pojazdy w wierszu M. Berowskiej. W kłótni brały udział takie pojazdy jak: wielki samolot, malutki samochodzik, autobus, statek i pociąg. Każdy z nich podkreślał swoje walory oraz ważność w komunikacji. Następnie przedszkolaki dokonały klasyfikacji wybranych pojazdów na lądowe, wodne i powietrzne, przyczepiając ilustracje pojazdów do odpowiedniej planszy. Uczyniły to zresztą bez większej trudności.

Kolejnym nie lada wyzwaniem dla maluszków było rozpoznawanie i nazywanie dźwięków występujących w dużym mieście, np. sygnał karetki, klaksonu, pociągu, samolotu, warkot silnika samochodowego.

Podczas naszego spotkania wybraliśmy się również na „wycieczkę”, korzystając z różnych środków lokomocji. Podróżowaliśmy samochodem, pociągiem, a nawet rowerem. Przy okazji przypomnieliśmy sobie symbolikę sygnalizatora świetlnego.

Na zakończenie nasi milusińscy wykonali przepiękne prace plastyczne. Z przygotowanych części papierowych w kształcie figur geometrycznych stworzyli kolorowe samochody oraz balony.  Efekt pracy przedszkolaków był wręcz zadziwiający. I tak w klimacie dobrej zabawy  minęło nam jedno z pierwszych sobotnich spotkań.

Pozdrawiamy- pani Kasia i pani Ewelina. Zapraszamy do galerii. 

 

Włącz Polskę ORPEG Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej Semper Polonia