Polska Szkola w Dublinie

Polska Szkola w Irlandii

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

“Ot, przeleciało!

Rok szkolny minął 

Jak z bicza trzasł”

 

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

Zadzwonił ostatni dzwonek! Sobotni poranek- jak na wakacje przystało- był wyjątkowo słoneczny i pełen uśmiechów na twarzach dzieci, rodziców oraz nauczycieli. Wszyscy zebrali się, aby pożegnać kolejny rok szkolny.

 

Nasze uroczystości rozpoczęliśmy Mszą Świętą, której przewodniczył o. Marcin Włodarek SJ. Dziękowaliśmy Panu Bogu za cały rok i za to, że mogliśmy cieszyć się zdobywaniem wiedzy, zawieraniem nowych przyjaźni i pielęgnowaniem naszego języka ojczystego. Prosiliśmy o bezpieczne i pełne ciekawych przygód wakacje. Dziękujemy pani Weronice Mielewczyk, Ilonie Mokrzyckiej- Holiźnie i Beacie Wanic za przygotowanie oprawy liturgicznej.

 

Uroczystą akademię rozpoczęła przemówieniem Pani Dyrektor Małgorzata Rosek, a następnie mury szkolne wypełniły piękne głosy naszych Zerówkowiczów, którzy zaśpiewali piosenkę “Przedszkola czas już minął”. Potem nadszedł czas na występ starszych uczniów.  Jeszcze takiego kabaretu u nas nie było! Utalentowani uczniowie klas czwartych, piątej i gimnazjum pokazali nam na wesoło dzień z życia klasy. Śmiechu była co niemiara. Widać, że poczucia humoru uczniom naszej szkoły nie brakuje. Na koniec trzecioklasiści z łezką w oku zakończyli i pożegnali pierwszy etap nauki. “Kolorowe lato, lato kolorowe, włożyło słomkowy kapelusz na głowę” i wraz z uczniami powitało wyczekane i zasłużone wakacje!!! 

Przygotowanie tej pięknej akademii zawdzięczamy:

klasie Ob z panią Katarzyną Siejk- Kudrys,

klasom trzecim z paniami Karoliną Rusnak i Moniką Kacprzycką - Coyne,

uczniom z klas 4a, 4b, 5 i gimnazjum wraz z paniami Anną Ostapowicz i Weroniką Chrzanowską. 

 

Po części artystycznej nastąpiło to, na co wszyscy czekali, czyli rozdanie dyplomów i nagród dla najlepszych uczniów. Przez cały rok ciężko pracowali, zdobywając kolejne wiadomości i z pewnością zasłużyli na takie wyróżnienie. Nie zabrakło także podziękowań i dyplomów dla najbardziej zaangażowanych w życie szkoły Rodziców.

Kochani Uczniowie, życzymy Wam udanego wakacyjnego wypoczynku! Cieszcie się z każdego słonecznego dnia i z każdej przeżytej przygody. Bawcie się dobrze, leniuchując w przydomowych ogródkach, na złocistych plażach, w górach i nad jeziorami. Wierzymy, że wszyscy spotkamy się zdrowi, wypoczęci, opaleni i w doskonałych humorach w nowym roku szkolnym.

 

Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne Polskiej Akademii Wiedzy

Włącz Polskę ORPEG Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej Semper Polonia