Podziękowanie

W ramach noworocznego zachęcenia naszych uczniów, do uwieczniania ciekawych momentów, pięknych widoków i odwiedzonych przez nich miejsc w trakcie wizyt w Polsce przypominamy prace Laureatów VII edycji międzynarodowego konkursu fotograficznego „Polska w obiektywie polonijnego dziecka".
Konkurs odbył się jesienią 2020 roku, a przedstawione prace wykonały dzieci i młodzież polonijna w wieku 4-18 lat z różnych krajów świata.

Konkurs jest wspaniałą inicjatywą Forum Polskich Szkół w Holandii, które już od 7 lat zachęca polonijne dzieci do twórczego wyrażania swojej więzi z Ojczyzną. O konkursie dowiedziałam się od Pani Agnieszki Lońskiej Prezes Zarządu Forum Polskich Szkół w Holandii FPSN, która o idei konkursu i wcześniejszych jego edycjach mówiła z ogromną pasją i zaangażowaniem. To właśnie dzięki Pani Agnieszce, miałam zaszczyt pełnić rolę jednego z Jurorów i przyjemność obejrzenia tak wielu różnorodnych i ciekawych pod wieloma względami prac.
Gorąco zachęcam wszystkich uczniów do fotografowania  i do brania udziału w kolejnych edycjach konkursu „Polska w obiektywie polonijnego dziecka" .