Konkurs recytatorski „Słowem- Polska” pod patronatem Pierwszej Damy RP

Nel Brzózka, Ignacy Zabłocki i Dawid Bednarczyk reprezentowali Polską Akademię Wiedzy w konkursie recytatorskim „Słowem-Polska” organizowanym przez Kancelarię Prezydenta RP pod patronatem Pierwszej Damy RP. Konkurs ten przeznaczony był dla uczniów szkół polonijnych oraz polskich za granicą i obejmował trzy grupy wiekowe: uczniowie 7-9 lat, 10-13 lat i 14-19 lat. Do etapu trzeciego-kontynentalnego- przeszły 2 osoby z każdej kategorii wiekowej, czyli było to maksymalnie 6 reprezentantów z każdego kraju. Niestety, naszym uczniom nie udało się przejść do tego właśnie etapu, ale jesteśmy z nich bardzo dumni, bo pięknie zinterpretowali wybrane przez siebie wiersze. Ich praca i poświęcony czas zostały nagrodzone. W sobotę 5 czerwca 2021 r. otrzymali z rąk Pani Dyrektor Małgorzaty Rosek pamiątkowe dyplomy i upominki. Serdecznie im dziękujemy i gratulujemy! Zapraszamy również do wysłuchania ich recytacji. Oto wiersze, które zaprezentowali:

Ignacy Zabłocki (kl.5)- Ignacy Krasicki „Lew i zwierzęta”

Nel Brzózka (kl. 7)- Krzysztof Kamil Baczyński „Znów wędrujemy”

Dawid Bednarczyk (kl. 8)- Maria Pawlikowska- Jasnorzewska „Alchemia baniek mydlanych”