Polska Szkola w Dublinie

Polska Szkola w Irlandii

Bawimy się kolorami- Przedszkole A

W sobotę 3 lutego w przedszkolu A bawiliśmy się kolorami. Zajęcia rozpoczęliśmy od opowiadania o  Białej krainie i czarnoksiężniku Koloruchu, który pomógł królowi pomalować jego pozbawioną kolorów krainę. Nauczyliśmy się, co to są kolory podstawowe i jak uzyskujemy kolory pochodne. Pierwszą wspaniałą zabawą, która dała nam mnóstwo radości i pobudziła naszą fantazję, było malowanie na folii owiniętej wokół nóg od stołów. To zadanie pochłonęło dzieci tak bardzo, że w szybkim czasie powstały przepiękne malowidła na folii. Naszą kolejna zabawą było wymieszanie białego śniegu, tzw. piankoliny, z różnymi kolorami. Mieliśmy niesamowitą frajdę, bawiąc się sztucznym śniegiem i tworząc z niego przeróżne kształty. Na koniec ćwiczyliśmy nasze paluszki, wyrabiając ciastolinę i tworząc z niej różne figurki. Ten dzień był pełen kolorów i wrażeń. Pozdrawiamy- pani Kasia i pani Kornelia.

Włącz Polskę ORPEG Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej Semper Polonia