Polska Szkola w Dublinie

Polska Szkola w Irlandii

Wizyta w Płońsku

W ubiegłym tygodniu delegacja ze szkoły PAK odwiedziła Szkołę Podstawową nr 3 im. S. Wyspiańskiego w Płońsku. Pani Dyrektor Teodozja Gorlewska zaprosiła nas do udziału w XI Edycji Konkursu Ortograficznego "Mistrz Ortografii" organizowanego przez ich szkołę. W drogę do Polski wyruszyły nasze dwie nauczycielki- Weronika Mielewczyk i Olga Załęska oraz dwie uczennice klas czwartych- Maja Chrzanowska i Martyna Ogrodowicz. Dziewczynki zostały serdecznie przyjęte na lotnisku w Modlinie, po czym udały się do szkoły, aby poznać gospodarzy oraz rodziny, z którymi przez cztery dni miały mieszkać. 

Każdego ranka organizatorzy zaskakiwali nas nowymi atrakcjami: koncert w Szkole Muzycznej w Płońsku, wizyta w Centrum Nauki Kopernik, wizyta w Muzeum Adama Mickiewicza i zwiedzanie Starówki w Warszawie. Nie zabrakło spotkań integracyjnych: było wspólne grillowanie, basen i gokarty.
W dniu konkursu ortograficznego mieliśmy również szansę uczestniczyć w świetnie przygotowanym koncercie z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości pt. "Pod skrzydłami Orła Białego". Podczas tej uroczystości Maja i Martyna zaprezentowały wiersze w języku irlandzkim i zagrały utwór na flecie. Ostatniego dnia wizyty nasza delegacja miała okazję wziąć udział w lekcjach i zobaczyć, jak wygląda normalny dzień w polskiej szkole podstawowej. 


Składamy serdeczne podziękowanie Dyrekcji oraz Gronu Pedagogicznemu  Szkoły Podstawowej nr 3 w Płońsku, a zwłaszcza pani Teresie Sychowicz i pani Edycie Dobrowskiej za wspaniałą gościnę i okazaną życzliwość. Chcemy przesłać również serdeczne pozdrowienia dla uczniów klasy 7 b oraz ich wspaniałych rodziców, dzięki zaangażowaniu których mogliśmy gościć w pieknym miasteczku jakim jest Płońsk. Fotorelację z tych wydarzeń można zobaczyć poniżej.

 

http://www.tvmazovia.pl/powiat-plonski/film-fantastyczne-konkurs-i-koncert-sp-3-w-plonsku

 

Audycja w Radio Płońsk z udziałem naszej delegacji.

Włącz Polskę ORPEG Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej Semper Polonia