Polska Szkola w Dublinie

Polska Szkola w Irlandii

Grzybobranie w przedszkolu

Na sobotnich zajęciach rozmawialiśmy o grzybach. Poznaliśmy grzyby jadalne i trujące. Omówiliśmy budowę i rodzaje grzybów. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały  piosenki pt. Grzyb Gwidon w wykonaniu Piotra Fronczewskiego, który namawiał w niej do zbierania grzybów tylko w obecności osoby dorosłej. Sporo czasu zajęła nam praca plastyczna polegająca na wyklejaniu borowika przy pomocy siemienia lnianego, kuskusu oraz ryżu. Ta zabawa sensoryczna przyniosła przedszkolakom dużo radości oraz rozwinęła ich sprawności manualne. Dzieci poznały też liczby od 1 do 3. Podczas pracy przy tablicy musiały uporządkować kropki muchomora zgodnie z liczbą podaną pod jego kapeluszem. Ten niesforny grzyb wielokrotnie mieszał te kropki na swoim kapeluszu.  Na koniec zajęć stworzyliśmy piękne muchomorki, które dzieci zabrały razem z borowikiem do domu. To był bardzo pracowity dzień.  Pozdrawiamy- pani Kasia i pani Kornelia

Włącz Polskę ORPEG Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej Semper Polonia