DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI W SZKOLE PAK

„Ojczyzna to trzy wielkie rzeczy wspólne:

wspólna mowa, wspólna ziemia

i wspólna pamięć.”

Bogusław Wolniewicz

 

W Polskiej Akademii Wiedzy w szczególny sposób uczczono Święto Niepodległości. Zaczęło się od ogłoszenia konkursu, którego celem było  zainteresowanie uczniów historią niepodległości Polski oraz kształtowanie świadomości narodowej. Najmłodsi mieli wykonać  dowolną techniką godło Polski, czyli białego orła w koronie. Zadaniem uczniów klas trzecich i czwartych było zilustrowanie legendy o Lechu, Czechu i Rusie. Starsze klasy miały przygotować plakat prezentujący jednego z bohaterów niepodległości: T. Kościuszkę, P. Wysockiego, R. Traugutta, J. Dąbrowskiego lub J. Piłsudskiego. 11 listopada można było podziwiać w szkole piękne prace uczniów. Nazwiska zwycięzców zostaną ogłoszone w najbliższą sobotę 18 listopada.

          Oprócz prac konkursowych atrakcją Święta Niepodległości było nagranie wspólnego czytania legendy o Lechu, Czechu i Rusie przez uczennice klas czwartych. Filmik został dedykowany zwłaszcza tym, którzy nigdy nie słyszeli tej legendy o powstaniu państwa polskiego. Nie mogło też zabraknąć wiersza „Kto ty jesteś?” w wykonaniu uczniów klasy pierwszej.

          Tego dnia zajęcia w klasach młodszych i starszych poświęcone były Polsce i symbolom narodowym, aby każdy uczeń pamiętał, kiedy i dlaczego obchodzimy Święto Niepodległości.

Włącz Polskę ORPEG Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej Semper Polonia