Polska Szkola w Dublinie

Polska Szkola w Irlandii

Dlaczego warto czytać książki?

Z udzieleniem odpowiedzi na to pytanie nie mieli żadnych problemów uczniowie klasy 5.

Barwnie i ciekawie opowiadali o swoich ulubionych książkach. O tym co ich w nich zainteresowało, rozbawiło oraz wzruszyło. Piątoklasiści zwrócili uwagę na olbrzymie korzyści płynące z czytania. Książki, jak podkreślali, przekazują wiedzę o świecie i innych ludziach, rozwijają wyobraźnię, wzbogacają słownictwo oraz dostarczają rozrywki. Na zajęciach języka polskiego podzieleni na grupy uczniowie odpowiedzieli również na pytanie, dlaczego dzieci niechętnie czytają książki oraz co można zrobić, by to zmienić.

W domu uczniowie klasy 5 wykonali wspaniałe plakaty zachęcające do czytania książek.

Włącz Polskę ORPEG Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej Semper Polonia