Polska Szkola w Dublinie

Polska Szkola w Irlandii

Przedszkole - Jak powstaje tęcza? Skąd wzięły się kolory?

Na to pytanie przedszkolaki szukały odpowiedzi. Dzieci wysłuchały historii o tym jak powstaje tęcza i jak mieszając trzy podstawowe kolory - żółty, czerwony i niebieski otrzymyjemy całą paletę barw. Na tablicy wspólnie namalowaliśmy tęcza używając tylko kolorów  podstawowych. Następnie przedszkolaki samodzielnie swoje własne arcydzieła. Wykonaliśmy również barwne eksperymenty. Na talerzyku nalaliśmy mleka i kilka kropel barwnikow. Zamoczonym w mydle patyczkiem dzieci dotykały kolorów a te "uciekały". Drugi eksperyment polegał na uyworzeniu tęczy z pomocą cukierków i wody. Tęcza wyszła piękna i słodka. Dzieci wkleiły swoje tęcze plasteliną. Zajęcia były pełne niespodzianek i kolorów. 

Pozdrawiamy

Pani Kornelia i Pani Katarzyna 

Włącz Polskę ORPEG Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej Semper Polonia