Polska Szkola w Dublinie

Polska Szkola w Irlandii

Matura i co dalej?

W sobotę 29 maja 2021 r. odbyły się ostatnie w tym roku szkolnym warsztaty dla uczniów przygotowujących się do matury z języka polskiego w Irlandii. W sumie w zajęciach tych uczestniczyły 24 osoby, z czego połowa przystąpi w czerwcu do egzaminu maturalnego. Na lekcjach tych uczniowie poznawali nie tylko nowe słownictwo oraz reguły gramatyczne i ortograficzne, ale również czytali utwory mające zmusić do refleksji nad tym, co w życiu ważne. Na naszych ostatnich zajęciach analizowaliśmy „Przypowieść o dzbanie”. Uczniowie rysowali swoje dzbany, w których umieścili kamienie symbolizujące cenione przez nich wartości. Okazuje się, że dla większości z nich najważniejsze są: rodzina, przyjaciele, nauka, wiara, zdrowie, szczęście. Efekty ich pracy można podziwiać na dołączonych zdjęciach. Tegoroczni i przyszłoroczni maturzyści podzielili się również swoimi planami po zakończeniu szkoły. Wszyscy oczywiście marzą o zasłużonych wakacjach i letnim odpoczynku. Część z nich planuje wrócić do Polski i tam dalej się uczyć, ale są i tacy, którzy chcą zostać w Irlandii. A zawody, które chcą w przyszłości wykonywać, to np. muzyk- perkusista, fotograf, dietetyczka, astrofizyk, lekarz, HR Manager, informatyk, architekt. Wierzymy, że nauka języka polskiego pomoże im zrealizować te plany i osiągnąć sukces nie tylko w życiu zawodowym, ale też osobistym. Z całego serca im tego życzymy!

WЕДcz PolskД ORPEG Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej Semper Polonia