Polska Szkola w Dublinie

Polska Szkola w Irlandii

Andrzejkowa sobota z panem Kleksem

W andrzejkową sobotę- pełną wróżb i magicznych praktyk- czwartoklasiści przenieśli się do niezwykłej krainy pana Kleksa. Znaleźli tam „magiczne” pudełko, z którego losowali różne słowa- musieli określić, jakie to części mowy, a następnie ułożyć z nimi zdania związane z treścią omawianej lektury. W nagrodę za poprawne odpowiedzi otrzymywali kolorowe piegi- tak jak Adaś Niezgódka i jego koledzy w akademii pana Kleksa. Najbardziej jednak przypadła do gustu uczniom lekcja kleksografii. Z rozmazanych kleksów powstały rysunki, które miały być andrzejkową wróżbą. Nie było to łatwe zadanie, ale niektórym udało się odczytać, co czeka ich w przyszłości… 

WЕДcz PolskД ORPEG Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej Semper Polonia