Polska Szkola w Dublinie

Polska Szkola w Irlandii

KLASA 0 B

Drodzy rodzice, 
w minionym tygodniu rozmawialiśmy o cieple. Dowiedzieliśmy się na czym polega praca krawcowej. Nauczyliśmy się zwracać uwagę na dobór ubrania do pory roku i warunków atmosferycznych. Poznaliśmy różne źródła energii cieplnej, omówiliśmy miejsca, w których zawsze jest ciepło. Dzieci wykonały pracę plastyczną puszczając wodze fantazji z czym kojarzy się im ciepło a z czym zimno. 
Poznaliśmy liczbę 3. Uczyliśmy się określać który element jest pierwszy, który drugi a który trzeci z kolei. Uczyliśmy się pisać cyfrę 3, a także poznaliśmy literę i, I jak igła lub Iga. Uczyliśmy się wysłuchiwać głoskę i na początku, w środku i na końcu podawanych wyrazów. 
Na koniec zajęć, dzieci dowiedziały się co to takiego "Andrzejki";-) Opowiadaliśmy o wróżbach andrzejkowych i zjedliśmy ciasteczka z wróżbą. Było bardzo wesoło podczas odczytywania wróżb z karteczek ukrytych w ciasteczkach.;-) 
Pozdrawiam 
K.S.

Włącz Polskę ORPEG Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej Semper Polonia