Polska Szkola w Dublinie

Polska Szkola w Irlandii

Goście z Płońska w Polskiej Akademii Wiedzy

15 listopada 2018 roku na zaproszenie naszej szkoły do Dublina przybyli goście z Płońska: pani Teodozja Gorlewska- dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 im. S. Wyspiańskiego w Płońsku, pani Teresa Sychowicz- nauczycielka biologii w tejże szkole oraz uczniowie. Był to ich pierwszy przyjazd do Irlandii.

W piątek 16 listopada nasi goście wraz z paniami  Mirką Lewandowską  i  Kasią Ogrodowicz oraz uczennicami z naszej szkoły Mają i Martyną udali się na zwiedzanie Biblioteki Trinity College- największej biblioteki w kraju,  a następnie wybrali się do National Wax Museum. W sobotę 17 listopada  wzięli udział w naszej uroczystości nadania szkole imienia połączonej ze Świętem Niepodległości oraz ślubowaniem klas pierwszych. Otrzymaliśmy w prezencie od całej społeczności szkolnej Płońska piękne wydanie "Pana Tadeusza" A. Mickiewicza. Pan Andrzej Pietrasik- burmistrz Płońska- przekazał nam albumy o tym pięknym mieście. W niedzielę 18 listopada goście udali się do Malahide i Portmarnock,  aby zwiedzić te malownicze nadmorskie rejony.

Niestety, wycieczka dobiegła końca i w poniedziałkowy ranek musieliśmy się pożegnać z gośćmi z Płońska. Mamy nadzieję, że miło będą wspominać czas spędzony z nami w Dublinie.

Włącz Polskę ORPEG Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej Semper Polonia