Polska Szkola w Dublinie

Polska Szkola w Irlandii

Przedszkole - Nasza zima zła...

Na ostatnich zajęciach omawialiśmy razem z dziećmi temat "Nasza zima zła". Przedszkolaki grzecznie wysłuchały opowiadania o tym, jak zimą zmienia się przyroda wokół nas. Każdy mówił o tym, co można robić na dworze podczas zimy. Najchętniej opowiadaliśmy o lepieniu bałwana, wiec postanowiliśmy sami stworzyć naszego zimowego przyjaciela. Ta praca bardzo spodobała się dzieciom, każdy bałwanek wyglądał pięknie. Przy piosence o zimie rozgrzewaliśmy się, naśladując ruchy jazdy na nartach i łyżwach. Robiliśmy też z papieru śniegowe kulki. Po zabawie nadszedł czas pracy przy tablicy i po wysłuchaniu polecenia dzieci zabrały się za wycinanie nożyczkami, co uwielbiają robić. Wszyscy poradzili sobie znakomicie z tym zadaniem-obrazki zostały starannie wycięte i przyklejone w odpowiednie miejsca.


Ten zimowy dzień był bardzo udany.

Pozdrawiamy- pani Kasia i pani Kornelia.

Włącz Polskę ORPEG Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej Semper Polonia